Klasowy konkurs plastyczny „Portret wyobraźni” w klasie III c

„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”

W.Disney

18 listopada w klasie III c odbył się klasowy konkurs plastyczny pt. „Portret wyobraźni”, który został zrealizowany w ramach II modułu „Wyobraźnia” z innowacji pedagogicznej „Emocje”.

Dzieci miały za zadanie wyobrazić sobie siebie lub swoje marzenie za kilka lat i narysować to, co zauważyły oczami wyobraźni. Uczniowie doskonale się spisali wykorzystując swoją fantazję podczas tworzenia swoich prac. Prace dzieci były różnorodne, ciekawe i starannie wykonane. Można było z nich odczytać marzenia dzieci i o to właśnie chodziło!

Pierwsze miejsce zajął Szymon Mańkowski, który przedstawił siebie jako postać z gry. Drugie miejsce zajęła Julia Bucholc, która narysowała, że marzy o skoku ze spadochronem, a trzecie miejsce zajęła Klaudia Barabasz, która narysowała siebie jako weterynarza. Wyróżnienie otrzymał także Maksymilian Banach, który marzy o podróżach.

Podczas realizacji tego zadania dzieci uświadomiły sobie, że wyobraźnia czyni nas wielkimi, i że trzeba ją traktować poważnie. Dowiedziały się także, że to właśnie od naszego umiejętnego snucia marzeń zależy jakość naszego życia, i że marzenia się spełniają, gdy bardzo w nie wierzymy.

Dziękuję moim wychowankom za udział w konkursie plastycznym i za zaangażowanie oraz gratuluję zwycięzcom! Oby Wasze marzenia się spełniły!

M.Bęben

>>zobacz zdjęcia<<