Projekty edukacyjne z języka angielskiego

Sztuka efektywnego przyswajania nowych słówek to kluczowy element w nauce języków obcych, ponieważ bez ich znajomości nie jesteśmy w stanie płynnie komunikować się z innymi osobami. Obejmuje ona nie tylko poznanie nowych wyrazów lecz również powtarzanie i utrwalanie tych, które opanowaliśmy już wcześniej. Dlatego w celu skutecznego wzbogacenia zasobu swojego słownictwa klasy 5a, 5b, 6d, oraz 7a podjęły się zrealizowania zdalnych projektów edukacyjnych z języka angielskiego związanych z zastosowaniem metody mapy myśli, która pozwoliła im na kreatywne notowanie nowych słów oraz kojarzenie ich ze sobą. Uczestnicy wykorzystali w niej obrazy, symbole i kolorystykę; czyli wszystko, co ułatwiło im szybsze zapamiętywanie. To dobry sposób na naukę poprzez zabawę. Polecamy wszystkim uczniom!
M.Pazdej