Na przekór pandemii … rozwijaj swoje pasje!!!

Czy wiecie, czym jest cosplay albo kim jest cosplayer? Już odpowiadam!
Damian Niżyński z klasy 8 b jest tzw. cosplayerem, czyli osobą, która poświęca swój czas na artystyczne hobby, w ramach którego tworzy przebrania i wciela się w fikcyjne postaci z gier czy filmów.

>> zobacz galerię <<

Wytwory swojego hobby nasz ósmoklasista prezentuje podczas konkursów i konwentów związanych ze sztuką cosplay. Damian ma na swoim koncie 13 postaci, które toczą walki w różnych wirtualnych rzeczywistościach, np. na Marsie. Sytuacja związana z koronawirusem sprawiła, iż Damian więcej czasu spędza w domu i dopracowuje swoich bohaterów. Średni czas pracy nad postacią wynosi około 1 miesiąca, bo po jej wymyśleniu trzeba jeszcze zająć się tworzeniem elementów uzbrojenia, malowaniem ich, składaniem w całość. Jest to niezwykle praco- oraz czasochłonne zajęcie, jednak efekty są imponujące. Spójrzcie na zdjęcia!

Cosplay to nie jedyna pasja Damiana. Nasz uczeń trenuje również boks i udało mu się już stanąć na podium w kilku turniejach oraz mistrzostwach.

Gratulujemy Damianowi oryginalnych zainteresowań i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy zarówno w dziedzinie cosplay, jak i na sportowej płaszczyźnie.

M. Orlińska