I Mistrzostwa Polski w Szachach online

27 marca 2021 roku Szkolny Samorząd Uczniowski zorganizował I Mistrzostwa Polski w Szachach online.

Był to już 5 etap naszej zdalnej Ligi Gier Edukacyjnych w której wzięło udział kilkadziesiąt szkół z całego kraju. Wszystkie turnieje dedykowane są dla uczniów klas 1-8 szkół podstawowych oraz rozgrywane systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund. Natomiast w roku szkolnym 2021/2022 zostanie on rozszerzony do formuły cyklicznych mistrzostw w ramach Pucharu Polski w związku z ogromnym zainteresowaniem szkół z całego kraju oraz w porozumieniu z koordynatorami rozgrywek w poszczególnych placówkach. Nasz reprezentant, Mateusz Szwemin z klasy 4c, uplasował się w czołówce turnieju zajmując ostatecznie 6 miejsce tracąc jedynie 0,5 punktu do jego zwycięzcy. Jest to dobry prognostyk przed otwartymi Mistrzostwami Polski w Szachach i Warcabach online, które odbędą się już w maju 2021 r. oraz pierwszą edycją przyszłorocznej edycji Pucharu Polski. Łączy nas wspólna pasja, dlatego warto działać dalej! Jednocześnie przypominamy, że 10 kwietnia 2021 r. o godz. 11:45 odbędą się I Mistrzostwa Polski w Domino online na które zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych.

M.Pazdej