Najpiękniejsze Jajko Wielkanocne

W dniu 31 marca 2021 roku odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego organizowanego przez Szkolny Samorząd Uczniowski pt. „Najpiękniejsze Jajko Wielkanocne”.

Zwyczaj malowania jajek narodził się dawno temu w Persji. W tradycji chrześcijańskiej zdobione jajka są nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu, symbolizującym rodzące się życie oraz nadzieję. Wśród wielu technik ich zdobienia najpopularniejszymi są kraszanki, pisanki, oklejanki, nalepianki oraz drapanki. Konkurs dedykowany był dla uczniów wszystkich klas. Jego celem było rozbudzanie zainteresowania symboliką i tradycjami Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, krzewienie obyczajowości ludowej, rozwijanie pomysłowości i wyobraźni dziecięcej w zdobieniu pisanek wielkanocnych, kształtowanie wrażliwości estetycznej oraz promowanie aktywności twórczej dzieci. Jury konkursowe odnotowało mnóstwo zgłoszeń. Przy ich ocenie  komisja kierowała się przede wszystkim interpretacją tematu, pomysłowością, wkładem pracy i estetyką wykonania. Wyłonienie zwycięzców było niezwykle trudne, ponieważ wszystkie jajka były piękne oraz było widać włożone serce w ich wykonanie. Po wnikliwej ocenie udało się wyłonić zwycięzców. Najpiękniejsze prace wykonali: Zosia Wegner z klasy 1a, Lena Jankowska z klasy 1b, Julia Bykowska, Oliwier Gadomski, Wiktor Kowalski i Leon Lichota z klasy 2a, Zosia Urbańska z klasy 2b, Przemek Stankiewicz z klasy 2c, Jakub Szukajło z klasy 3a, Mariusz Ordziniak z klasy 3b, Wiktoria Kaczmarczyk, Stanisław Moszczeński i Michał Nowak z klasy 4b, Marta Manowska, Hubert Thom i Józef Berndt z klasy 5a, Olivier Wójcik z klasy 5b, Zosia Berndt i Hania Hermaszczuk z klasy 6a, Antonina Jechalik i Piotr Gąsiorek z klasy 6c oraz pisanka z oddziałów przedszkolnych. Gratulujemy serdecznie wszystkim laureatkom oraz laureatom i dziękujemy za udział uczestnikom. Jednocześnie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy wiosenne życzenia, aby w czas Święta Paschy w Waszych sercach, rodzinach i domach zagościła radość, spokój i wielka nadzieja odradzającego się życia.

M.Pazdej

>>zobacz zdjęcia<<