Crafting – uczymy się razem

W środę 2 czerwca 2021 r. w klasie 5b odbyła się otwarta lekcja języka angielskiego z elementami techniki, podczas której uczniowie konstruowali piękne papierowe balony podążając za anglojęzycznymi instrukcjami.

Prace plastyczne są ciekawym oraz atrakcyjnym narzędziem w nauce języka obcego. Rozwijają wyobraźnię i kreatywność, które są dominującymi aspektami II etapu edukacyjnego, ponieważ inspirują uczniów do twórczości własnej, stymulują inteligencję przestrzenną oraz pozwalają na odejście od schematycznych zajęć językowych. Ponadto uczestnicy nie tylko poszerzyli swoje słownictwo lecz również usprawnili zdolności manualne. Pozytywnych wibracji i uśmiechów było co niemiara. Lekcja została podsumowana stworzeniem klasowej wystawy papierowych balonów stworzonych podczas warsztatów. Pani Ola oraz Pan Mateusz dziękują serdecznie zarówno uczniom jak i obserwatorom za udział w niniejszym wydarzeniu.
M.Pazdej