Pierwszaki w pasiece

Klasa I b po raz drugi uczestniczyła w zajęciach edukacyjno-rekreacyjnych Fundacji Pszczoła.

To był wspaniały dzień! Utrzymywany w „konspiracji” z rodzicami. Dzieci przygotowały prezent dla „Mariolek” – ze swoich ogrodów wykopały byliny kwiatów kwitnących nie wiedząc, że to sami przekażą je na ręce Pani Bożenki – Prezes Fundacji Pszczoła. Od dziś klasa I b będzie opiekowała się częścią ogrodu na terenie pasieki. Po przekazaniu prezentu Pani Bożenka pogłębiła wiedzę dzieci na temat gatunków pszczół i zachowania się „Mariolek” w okresie wiosny. Po zajęciach edukacyjnych był czas na relaks! Dzieci podzielone zostały na dwie drużyny. Grupa Pani Bożenki, Pana Mariusza i Pani Weroniki uciekała zostawiając ślady i zadania do wykonania drużynie Pani Danuty i Pani Agnieszki. Wszystkie zadania zostały wykonane wzorowo. Uczniowie klasy I b to wspaniali obserwatorzy przyrody.  Po podchodach był czas na małe co nieco, czyli grill, który przygotowali rodzice. Najedzeni i z odpowiednią wiedzą dzieci mogły popracować przy ulach. W odpowiednich strojach, grupami, dzieci udały się bezpośrednio na teren pasieki. Obserwowały co zmieniło się od ostatniej wizyty, jak zachowują się pszczoły wiosną. Uczniowie posiadają dużą wiedzę na temat pszczół, a teraz pogłębiły swoje wiadomości zadając wiele pytań, na które precyzyjnych odpowiedzi udzielała Pani Bożenka. Pełni wrażeń z myślą, że znów we wrześniu odwiedzą pasiekę uczniowie wrócili do szkoły. Kropelka deszczu na nich nie spadła mimo kłębiących się chmur. Chyba na to zasłużyli!  

>>zobacz zdjęcia<<

D. Dobrowolska