Szkolny Konkurs Pięknego Czytania klas II

9 czerwca  odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania wyłaniający „Mistrza Pięknego Czytania”.

W konkursowych zmaganiach wzięli udział uczniowie klas drugich. Każdą klasę reprezentowało troje dzieci, które w klasowych konkursach pięknego czytania uzyskały czołowe lokaty. I tak: klasę II a reprezentowali następujący uczniowie: Wiktor Kowalski, Olivier Oleszkowicz i Michalina Śmidowicz. Klasę II b: Natalia Osińska, Wiktoria Piekarska – Boszko i Julia Trzeciak, a klasę II c: Zuzanna Kowalewska, Piotr Stadnik i Przemysław Stankiewicz.  

Tym razem przed uczestnikami konkursu postawiono niełatwe zadanie. Najpierw dzieci losowały karteczki z numerami, które wyznaczały kolejność ich wystąpienia, a jednocześnie wskazywały książkę, z której konkursowicz prezentował wybrany fragment tekstu. Szanowne jury w składzie: pani dyrektor E. Puchalska, pani K. Bruzda i pani D. Sobczak (odbywająca w szkole praktykę studencką) oceniało czytanie biorąc pod uwagę między innymi poprawność, płynność, siłę i ton głosu, tempo czytania oraz stosowanie pauz. Drugoklasiści wykazali się wysokim poziomem opanowania techniki czytania. Świadczy o tym fakt, że w zasadzie nie mieli problemów z przeczytaniem zupełnie nowych, nieznanych tekstów. Wyraźnie było widać, że z książką obcują na co dzień, a czytanie sprawia im ogromną przyjemność.

 Jury miało duży problem z dokonaniem oceny czytania i wyłonieniem najlepiej czytających, bowiem wszystkie osoby biorące udział w konkursie spisały się na medal.     

Ostatecznie zdecydowano o przyznaniu I miejsca uczennicy z klasy II c – Zuzannie Kowalewskiej. II miejsce zajął uczeń z klasy II a – Wiktor Kowalski, a III miejsce uczeń z klasy II c – Piotr Stadnik.

Zwycięzcy zostali  nagrodzeni książkami i dyplomami. Pozostali uczestnicy za udział w konkursie otrzymali dyplomy.   

Wszystkim serdecznie gratulujemy! Życzymy miłych chwil spędzanych z ciekawą lekturą.

M.Prus

>>zobacz zdjęcia<<