Konkurs „Przyroda Ja i Ty

Dnia 21 kwietnia w naszej szkole odbył się  Miejski Konkurs Przyrodniczy dla klas drugich „Przyroda, Ja i Ty”. Jako gospodarze mieliśmy przyjemność gościć reprezentantów z ośmiu pilskich szkół wraz z opiekunami. Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Piły Pana Piotra Głowskiego. Zaszczycili nas swoją obecnością honorowi goście, a wśród nich Pani Grażyna Wolska – Przedstawicielka Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Prezes Fundacji „Pszczoła” – Pani Bożena Wola, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta –  Pani Zdzisława Karpińska.  

Nasza szkoła organizuje ten konkurs od wielu lat, niestety z powodu pandemii wydarzenie nie mogło się odbyć w poprzednich latach. Przedsięwzięcie zatem znów wpisało się w kalendarz wydarzeń szkolnych i to z całkowicie odmienioną formą. Szkoły reprezentowały 3 osobowe drużyny.  Ich zadaniem była współpraca podczas rozwiązywania zagadek o tematyce przyrodniczej. Zaproponowany przez organizatorów escape room okazał się „strzałem w dziesiątkę”. Gra polegała na wydostaniu się uczniów z zamkniętych pokoi tematycznych, poprzez rozwiązanie zadań o treści praktycznej oraz teoretycznej i odnalezieniu klucza. Uczestnicy mieli ograniczony czas na wykonanie zadań, było to 10 minut świetnej zabawy. Niektóre drużyny opuszczały pokoje przed upływem czasu z niecierpliwością czekając na kolejne etapy zabawy.

Sale lekcyjne przeobraziły się w pokoje tematyczne, wśród których  były Świat, Kosmos, Pory roku,  Zwierzęta oraz Świat Pszczół. Każda drużyna współpracowała ze sobą, poruszając się po szkole zgodnie z instrukcją, jaką otrzymała w kopertach. Dzieci rozwiązywały zarówno krzyżówki i rebusy jak i  zadania na Kahoot, z użyciem tabletów. Czekając na ogłoszenie wyników uczniowie wzięli udział w ciekawych warsztatach wykonywania świec, które prowadziły przedstawicielki Fundacji „Pszczoła”. Poziom wiedzy i umiejętności drugoklasistów ze wszystkich szkół był bardzo wysoki, jednak udało się wyłonić zwycięzców.

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 11

II miejsce  Szkoła Podstawowa nr 2

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 1.

 

Gratulacje złożone zostały wszystkim uczestnikom, każdy z nich otrzymał również dyplom. Fundatorami nagród był Urząd Miasta, Fundacja „Pszczoła”, Lasy Państwowe oraz Przedszkole „Złota Rybka”.

Organizatorki konkursu Agnieszka Skrypak- Schiller oraz Anna Siwiak-Koc pragną podziękować współpracownikom za włożony trud w przygotowanie sal lekcyjnych, sali gimnastycznej, świetlicy, kawiarenki, wykonane dekoracje, zdjęcia, współpracę podczas trwania konkursu oraz burzliwe obrady – bez Państwa by się to nie udało.

>zobacz zdjęcia<<

A. Siwiak-Koc, A Skrypak-Schiler