W czwartek 20 uczniowie klasy III a i III b wybrali się do Muzeum PRL-u mieszczącego się na terenie dawnych obiektów Wyższej Oficerskiej Szkoły Samochodowej.

Trzecioklasiści pod kierunkiem przewodnika-pasjonata zwiedzali ekspozycję sprzętu militarnego oraz codziennego użytku. Chłopcy podziwiali mundury różnych formacji wojskowych, karabiny i szable. Dużą uwagę dzieci przykuł jeden z pierwszych wyprodukowanych w Polsce komputerów. Z niemniejszym zainteresowaniem uczniowie oglądali sprzęty codziennego użytku: kolekcję popularnych „musztardówek”, różnego rodzaju butelek, zabawek, naczyń, czy starych banknotów. Dzieci przysłuchiwały się opowieściom pana przewodnika. Odważnie zadawały pytania dotyczące zgromadzonych eksponatów, dopytywały o wiele szczegółów, a pan cierpliwie i obszernie udzielał odpowiedzi.

Wychowawczynie z wielkim sentymentem przyglądały się zbiorom, które przypomniały im lata młodzieńcze. Wizytę w muzeum zakończono wspólnym zdjęciem. Zachęcamy do odwiedzenia tego magicznego miejsca, które przenosi nas do przeszłości.

M. Prus