Jarzynowy zawrót głowy

„Mali artyści” z koła artystycznego przygotowali program słowno – muzyczny pt. ,,Jarzynowy zawrót głowy”. W skład programu wchodziła inscenizacja wiersza J. Brzechwy ,,Na straganie” oraz układ taneczny przy piosence pt. ,,Jarzynowa gimnastyka”. Uczniowie biorący udział w występach artystycznych poprzez piękną recytację, śpiew, taniec i dobrane stroje zachęcali swoich kolegów  z pozostałych klas do przestrzegania zdrowego trybu życia. Propagowali spożywanie odpowiedniej ilości warzyw, owoców i systematyczne uprawianie gimnastyki. Mali artyści przygotowali również dla zaproszonych gości zagadki dotyczące znajomości warzyw i owoców. Poprawne rozwiązania nagrodzili brawami. Na koniec zaśpiewali i zatańczyli wspólnie z zaproszonymi gośćmi, propagując w ten sposób realizowany w szkole program ,,Mleko, owoce i warzywa w szkole”, który uczy poprawnego odżywiania się w życiu codziennym.

L. Kozera