Spotkanie z Wiesławą Pyrcz – autorką książek dla dzieci

W czwartkowy ranek 4 kwietnia w bibliotece szkolnej  odbyło się spotkanie z autorką książek edukacyjnych o zdrowiu i przyrodzie Panią Wiesławą Pyrcz.

Przybyli na nie uczniowie klas I i II. Nasz gość bardzo ciekawie opowiadał o tym, jak powstają wiersze i skąd czerpie pomysły do pisania utworów. Dzieci dowiedziały się także, kto zajmuje się ilustrowaniem książek i jak się to odbywa. Mogły obejrzeć oryginalne rysunki zdobiące książki autorki oraz matrycę drukarską. Poznały także pewnego znanego misia, który towarzyszy pisarce na spotkaniach z dziećmi, a jest nim oczywiście Miś Uszatek. Pani Pyrcz przedstawiła uczniom swoje pięknie wydane książki.

Dzieci mogły posłuchać niektórych wierszy poetki. Dzięki temu wiedzą, jak powinny się odżywiać, po co uprawiać sport, ale także co jedzą i gdzie mieszkają różne zwierzaki. Wszystkie opowieści były poparte kolorowymi prezentacjami. Po spotkaniu dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które nasz gość wyczerpująco odpowiadał. Potem były podziękowania, upominki i rzęsiste brawa dla autorki. Myślimy, że to nie ostatnie spotkanie z Panią Pyrcz w naszej szkole, bowiem cieszą się one ogromną popularnością.

K.B.

>>zobacz zdjęcia<<