Projekt „Książka na talerzu”

W dniach od 24 do 30 maja w szkolne koło „Młodzi literaci” oraz uczniowie klasy 5b wzięli udział w międzyszkolnym projekcie „Książka na talerzu. Głównym celem przedsięwzięcia było zachęcanie uczniów do wyszukiwania książek spoza kanonu lektur obowiązkowych. Projekt składał się z trzech etapów. W trakcie jego realizacji opiekun każdej szkoły odbywał konsultacje, podczas których uczniowie przedstawiali tytuły wybranych przez siebie książek lub zbiorów wierszy, które chcieli zaprezentować. Uczniowie pracowali według wyznaczonego harmonogramu i terminowo wywiązują się z poszczególnych zadań. W pierwszym etapie zostają podzieleni na zespoły, decydowali o tym kto, jakie przedmioty potrzebne do dekoracji stołu przynosi. Następnie każdy uczeń wybrał ulubioną książkę. Drugim zadaniem było zespołowe nakrywanie stołów i umieszczeniu na nich książek. Z tego etapu partnerskie szkoły przesyłały zdjęcia, które zobrazowały pracę zespołową w ich szkole. Trzecim zadaniem było nakręcenie krótkich filmików, na których uczniowie opowiadają o swojej ulubionej książce. Zakończeniem projektu była wystawa wszystkich stołów z książkowym menu.

H. Sekuterska

>> zobacz zdjęcia <<