Lekturki spod chmurki

W piątek 13 września klasa II c przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I – III. Drugoklasiści zapoznali się z innowacją pedagogiczną pt. „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” realizowaną przez panią Monikę Bęben. Dzieci poznały harmonogram innowacji, jej cele oraz zadania, które będą musiały wykonywać podczas realizacji. Następnie obejrzały film, w którym „Plastelinowy Czytuś” wprowadził dzieci w świat innowacji. Pod koniec zajęć uczniowie sami wykonywali swoje plastelinowe Czytusie. Przez najbliższe kilka miesięcy będą one towarzyszyły dzieciom i zachęcały do czytania książek. Drugoklasiści od pierwszej chwili pokochali małe ludziki i obiecali, że będą dla nich czytać i wykonywać różne ciekawe zadania.

Monika Bęben