Pasja, profesja, powołanie

Klasa 8 a wraz z wychowawcą w ramach zajęć z doradztwa zawodowego udała się do jednej z instytucji rynku pracy w Pile, która znajduje się niedaleko naszej szkoły przy ul. Kujawskiej.

W tym tygodniu obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Kariery 2019 „Pasja, profesja, powołanie”. W związku z powyższym klasa uczestniczyła w spotkaniu ze specjalistą do spraw rozwoju zawodowego panią M. Mazanowską. Uczniowie szczegółowo poznali zakres działania Centrum Edukacji Pracy w Pile. W budynku działa również Młodzieżowe Biuro Pracy, które oferuje pomoc młodzieży w znalezieniu pracy w wakacje, a także w weekendy oraz Biuro Doradców Zawodowych. Zakres działania instytucji jest naprawdę szeroki. Każdy kto jeszcze nie ma sprecyzowanych celów życiowych i nie wie jaki zawód wybrać w przyszłości jest tam mile widziany. Doradcy zawsze służą pomocą, doradzą i pomogą wybrać zawód spośród 2000 zawodów jakie obecnie są na rynku pracy.

Część uczniów klasy już zapowiada, że sami wrócą do doradców po fachową pomoc specjalistów rynku pracy.

M. Witkowska