Bajki-pomagajki

W piątek 25 października uczniowie klasy I b wzięli udział w kolejnym spotkaniu w bibliotece szkolnej z cyklu „Rozczytane pierwszaki”. Gościem pierwszoklasistów była pani Ewa Urbańska, mama jednej z uczennic, która przeczytała dzieciom bajkę „Telefony alarmowe” z książki pt. ” Bajkoterapia, czyli bajki – pomagajki dla małych i dużych”.

Pierwszoklasiści wysłuchali opowieści o Julce, która uratowała życie swojej mamie. Po lekturze mali słuchacze wypowiadali się na temat zachowania bohaterki opowiadania. Podawali przykłady sytuacji, które wymagają wezwania odpowiednich służb ratowniczych. Dzieci posiadają już niemałą wiedzę na ten temat. Warto jednak przy każdej nadarzającej się okazji przypominać numery alarmowe oraz ćwiczyć umiejętność przeprowadzenia rozmowy telefonicznej wzywającej pomoc. Wybrana książka jest warta polecenia. Młodzi czytelnicy mogą utożsamić się bohaterem, a także dowiedzieć się, jak zachować się w wielu ważnych sytuacjach. Rodzice znajdą w niej wskazówki i komentarze eksperta od bajkoterapii, które będą pomocą i inspiracją do rozmowy na trudne tematy takie jak inność, spotkanie z nieznajomym czy brak akceptacji przez grupę. Uczniowie za poświęcony im czas podziękowali pani Ewie brawami i laurką.

M. Prus