Poznajemy piętra lasu

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Przyroda i ja” w poniedziałek 2 grudnia uczniowie klasy II b po raz kolejny gościli panią edukator Annę Kałkę   z Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. Tematem spotkania było zapoznanie uczniów z warstwami lasu. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli film edukacyjny, gdzie główna bohaterka – ruda wiewiórka, oprowadzała widzów po kolejnych piętrach lasu. W czasie prezentacji drugoklasiści dowiedzieli się, które zwierzęta zamieszkują warstwę runa, podszytu i wysokich koron drzew. Uczniowie utrwalili swoją wiedzę o lesie, jego mieszkańcach oraz wykonali prace plastyczne zamieszczając poszczególne zwierzęta w odpowiednich warstwach lasu. Na koniec zdawali test z wiedzy. Ci, którzy poprawnie odpowiedzieli na pytania gościa otrzymywali pamiątki. Lekcja z tak wybitnym znawcą przyrody, była jak zwykle pełna ciekawostek, drugoklasiści aktywnie uczestniczyli w zajęciach i wzbogacili swoją wiedzę przyrodniczą.

B. Kuklińska

>>zobacz zdjęcia<<