WSPÓŁCZESNE PRZEJAWY PATRIOTYZMU

Chciałbym zaprezentować projekt edukacyjny z wiedzy o społeczeństwie uczniów z klasy 8b oraz 8c w związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości. Dziś młodzi ludzie inaczej pojmują patriotyzm albo wręcz go nie rozumieją, dlatego tym bardziej ta praca była, jest i będzie dla nas ważna. Ponadto w kontekście 102. rocznicy taki temat nabiera jeszcze większego znaczenia. Dawniej bowiem łatwiej było dowieść swojej miłości do Ojczyzny, choćby poprzez wstąpienie do wojska czy walkę z wrogiem. Natomiast czasy współczesne nie wymagają już tego od obywateli, ale za to potrzeba w naszym kraju ludzi z pasją, pomysłowych, mądrych i przede wszystkim dobrych. Trudno wyliczyć ilość sposobów i postaw, dzięki którym można się realizować jako patriota. W związku z powyższym zadaniem uczniów było ich poznanie oraz odszukanie w swoim życiu, a następnie wyrażenie swoich myśli i emocji w artystyczny sposób. Nauka, pomoc koleżeńska, szacunek do nauczycieli i rodziców czy dbanie o swoje otoczenie to tylko kilka przykładów, a jak dużo mogą zdziałać dobra dookoła. Wszystko po to, aby przekonać siebie i otoczenie do pokochania oraz ulepszania Rzeczypospolitej.

M. Pazdej

>> zobacz tutaj <<