Najpiękniejsza Kartka Walentynkowa

14 lutego to Dzień Świętego Walentego (Walentynki) – dzień zakochanych i miłości. Wobec tego, że w tym czasie, zgodnie z tradycją, wysyła się ukochanym i lubianym osobom kartki, w których wyraża się swoje uczucia Szkolny Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs plastyczny pt. „Najpiękniejsza kartka walentynkowa” dla klas 1-8.

Jego celem było rozwijanie zdolności artystycznych uczniów, poszerzanie wiedzy z zakresu różnorodnych technik plastycznych, a także zachęcanie do aktywnego i twórczego spędzania czasu wolnego. Uczniowie wykonali prace konkursowe techniką dowolną (rysunek, malarstwo, grafika, wycinanka, wydzieranka, wyszywanka, techniki mieszane z wykorzystaniem różnych materiałów) w dowolnym formacie. W ocenie prac brano pod uwagę: pomysłowość, kompozycję, samodzielność, oryginalność, staranność wykonania, a także ogólne wrażenie artystyczne.

Wybranie tej najpiękniejszej kartki okazało się dla wszystkich niesamowitym wyzwaniem. Dlatego dopiero po długotrwałych obradach, dyskusjach i rozważaniach udało się nam wyłonić laureatów. Różnorodność kartek skłoniła nas również do przeprowadzenia oceny w kilku kategoriach wiekowych.

KLASY I: Zosia Wegner i Maja Werwińska z 1a oraz Tomasz Breitenbach, Emlia Goszka, Lena Jankowska i Filip Kaczor z 1b;
KLASY II: Julia Bykowska, Alan Hubiasz i Wiktor Kowalski z 2a oraz Zosia Urbańska z 2b;
KLASY III: Jakub Szukajło i Maja Zdanowicz z 3a oraz Roksana Ratajczyk z 3c;
KLASY IV: Wiktoria Janecka i Magdalena Szwedowicz z 4a oraz Wiktor Animowski, Wiktoria Kaczmarczyk i Michał Nowak z 4b;
KLASY V: Józef Berndt, Piotr Majerowski, Marta Manowska, Marcelina Michno, Jagoda Nożyńska i Liliana Szklarek z 5a oraz Agata Kaczor i Olivier Wójcik z 5b;
KLASY VI: Zosia Berndt z 6a oraz Antonina Jechalik z 6c;
KLASY VII: Miłosz Jakubczyk z 7b oraz Zuzanna Skarbińska z 7d;
KLASY VIII: Marta Kucharska z 8b.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz gratulujemy wyróżnionym! Nagrody będzie można odebrać w marcu 2021 r.
14 lutego 2021 roku Zdalna Poczta Walentynkowa dostarczyła kartki do wskazanych sympatii.
M.Pazdej