Międzynarodowy dzień liczby π

We wtorek 14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Liczby π.

W holu szkoły, podczas przerw, uczniowie mieli możliwość zmierzenia się z matematyką na wesoło. Można było układać puzzle, bawić się w matematyczne skojarzenia, wykreślanki, krzyżówki i odszyfrowywanie wyrazów związanych z matematyką. Za każde rozwiązane zadanie na uczestników czekał słodki upominek.

Imprezę przygotowały i nadzorowały panie Sylwia Woś-Kamińska i Mirosława Zięcik.

Okazało się, że matematyka może być bardzo łatwa i przyjemna. Do zobaczenia za rok na kolejnych obchodach Święta Liczby π.

>>zobacz zdjęcia<<

                                                                                                                                                                                                        M.Zięcik