Pierwszaki w Miasteczku Ruchu Drogowego

12 września uczniowie klasy I B wraz z wychowawczynią Barbarą Kuklińską udali się na wycieczkę do Miasteczka Ruchu Drogowego przy ulicy Dąbrowskiego. Pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez pracownika Straży Miejskiej, który uczył dzieci podstaw bezpieczeństwa. Pierwszym punktem spotkania było przypomnienie numerów alarmowych i zasady korzystania z nich. Dzieci uczyły się, w jakich sytuacjach i kiedy należy dzwonić pod dany numer. Następnie pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami przechodzenia przez wyznaczone miejsca dla pieszych. Oczywiście wszyscy wiedzieli, że to pasy, czyli tzw. „zebra”. W ramach treningu parami przechodzili przez jezdnię według podanych przez instruktora zasad. Dzieci przechodziły przez pasy przy świetle zielonym, a zatrzymywały się na czerwonym. Wszyscy pomyślnie przeszli test sprawdzający. Ostatnim punktem wycieczki była jazda na rowerach, oczywiście z zachowaniem szczególnej ostrożności na drodze. Większość pierwszoklasistów sprawnie i w bezpieczny sposób poruszała się po ul8icach. Powyższa wycieczka edukacyjna podniosła poziom wiedzy uczniów w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach, ostrożnego i uważnego przechodzenia przez jezdnię. Pierwszoklasiści zdali swój pierwszy egzamin na szóstkę.

B. Kuklińska