Rozczytani drugoklasiści

Jedną z propozycji odkrywania uroku czytania dla klas młodszych jest akcja czytelnicza pod hasłem „Rozczytani drugoklasiści”. Ma ona na celu kształcenie nawyku czytelniczego, rozbudzenie wyobraźni młodych ludzi oraz przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych. Klasa II a właśnie rozpoczęła coroczną przygodę z książką i biblioteką szkolną. We wtorkowy ranek 16 września dzieci wysłuchały fragmentów książki Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie”. Przygoda z lekturą była dla nich tym ważniejsza, że same mogły popisać się przed klasą umiejętnością pięknego czytania. Potem oczywiście była rozmowa na tematy poruszane w książce. Niebawem drugoklasiści poznają następne przygody Cukierka, głównego bohatera książki.