Szkolny turniej trójek koszykarskich

W środę 16 października odbył się szkolny turniej trójek koszykarskich o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile. Turniej rozpoczął się o godz. 14:30 i zakończył dość późno, ponieważ wzięły w nim udział 32 drużyny (128 uczniów):16 w kat. dziewcząt oraz 16 w kat. chłopców. Uczestnicy rozegrali aż 62 mecze! Turniej został podzielony na 4 fazy: grupowa, ćwierćfinały, półfinały oraz finały.

Najlepsze w kategorii dziewcząt okazały się:

1. Dominika Powałka, Julia Och oraz Patrycja Bak z klasy 8 a

2. Kinga Kłygo, Maja Nowak, Wiktoria Szymańska oraz Wiktoria Kamba-Kibatshi z klasy 7 a

3. Aleksandra Nowak, Nadia Nowak, Martyna Serwatka oraz Zuzanna Myszelska z klasy 6 a

4. Sara Grzymisławska, Nadia Bukowiec, Nikola Ptasińska oraz Maja Och z klasy 6 b

W kategorii chłopców najlepsi byli:

1. Damian Niżyński, Szymon Werenz, Jakub Chojnacki oraz Piotr Ratajczyk z klasy 7a
  2. Mikołaj Skarbiński, Błażej Rutkowski, Seweryn Mickiewicz oraz Dominik Rogowski drużyna mieszana z klas 8 b, 8 c i 7 a
  3. Mateusz Świderski, Jakub Pigłowski, Maciej Pawłowski oraz Szymon Hagedorn z klasy 6 a
  4. Hubert Makowski, Kamil Dmitroca, Jakub Kaszubski oraz Dawid Bak z klasy 7 c (skład 1)

Wszystkim uczestnikom, a w szczególności laureatom, gratulujemy serdecznie sportowej postawy oraz gry fair play. Niedługo kolejny turniej, tym razem trójek siatkarskich – będzie więc okazja do rewanżu!

M. Pazdej